Zuchy w smoleckiej bibliotece

W dniu wczorajszym filię biblioteczną w Smolcu  odwiedziły Zuchy z 1 Drużyny Harcerskiej ze Smolca.

Miały one okazję zapoznać się z biblioteką i jej księgozbiorem. Na początku zapoznały się z zasadami w niej obowiązującymi. Dowiedziały się jak zostać jej czytelnikami.  Następnie poznały działy biblioteki, w tym również dział z ulubionymi dziecięcymi książeczkami. Żeby lekcja była udana i ciekawa Zuchy szyfrowały biblioteczne hasła alfabetem Morse`a, szyfrem Cezara i zgodnie z szachownicą Polibiusza. Swoje imiona poukładały zgodnie z alfabetem łacińskim.  Bawiły się w dopasowanie nazw znanych postaci literackich. Rozwiązały krzyżówkę, a na koniec ułożyły zdania rozpoczynające się tylko na jedną literę. Było twórczo, intensywnie i ciekawie. Dziękujemy za wizytę.