NASZA DZIAŁALNOŚĆ

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich prowadzi wielokierunkową działalność w zakresie upowszechniania kultury, sztuki i sportu. Umożliwia różnym grupom społecznym i wiekowym całoroczne, aktywne uczestnictwo w zajęciach dodatkowych, które rozwijają zainteresowania i pasje.

W ramach działalności kulturalnej prowadzone są STUDIA GOKiS, w ramach których prowadzone są zajęcia pozwalające uczestnikom na ekspresję, fantazję, kreatywność, emocje i wiele innych aspektów samorozwoju. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy, którzy zarażają pasją do sportu, kultury i sztuki. Studia jakie prowadzimy to: wokalne, instrumentalne, sztuki wizualnej, estetyki ruchu, nauki i techniki, seniora.

W ramach działalności prowadzimy liczne sekcje sportowe, rozwijające różne aktywności dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Aktywność coraz bardziej dzisiaj popularna przyciąga do GOKiS coraz większą ilość osób, którzy chcąc odpocząć od zgiełku i pędu życia dbają o swoją kondycję i zdrowie.

W swojej działalności pamiętamy o najmłodszych mieszkańcach naszej gminy oraz ich czasie wolnym od zajęć szkolnych corocznie organizując turnusy wypoczynku letniego i zimowego.

Realizując założenie ośrodka jakim jest kulturalne i sportowe uaktywnianie lokalnej społeczności, integracja oraz promocja Gminy Kąty Wrocławskie organizowane są wydarzenia, imprezy, eventy, ale i okolicznościowe konkursy z różnych dziedzin – kultury, sztuki, sportu, czytelnictwa. Ponadto w roku kalendarzowym odbywają się koncerty, wystawy, spotkania literackie, jubileusze, kiermasze i jarmarki oraz zawody sportowe, rozgrywki i mecze drużynowe działających na terenie gminy drużyn sportowych. Do najważniejszych gminnych wydarzeń, które od lat realizujemy zaliczyć możemy: Dni Kątów, Gminne Dożynki, Zimowe Ogólnopolskie Spotkania Taneczne, Jarmark Wielkanocny i Bożonarodzeniowy, Obchody Świąt Państwowych oraz uroczyście obchodzony Dzień Seniora, czy wspólne spotkanie opłatkowe pod koniec roku. Wśród wiodących imprez sportowych wymienić należy: Turniej Siatkówki Plażowej, Nocny Maraton Ryś oraz inne turnieje i rozgrywki z różnych dziedzin sportu. Nasza Gminna Biblioteka oraz Filia Smolec bierze czynny udział w Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek, Narodowym Czytaniu czy Nocy Bibliotek.

Współpracujemy także z innymi instytucjami kulturalnymi, z lokalnymi artystami, stowarzyszeniami i fundacjami umożliwiając tym samym eksponowanie dorobku i twórczości na eventach organizowanych przez GOKiS.

Mamy nadzieję, że pomagamy uczestnikom i naszym sympatykom rozwinąć zainteresowania, pasje i umiejętności a nasze działania będą doceniać wszyscy mieszkańcy gminy oraz odwiedzający ją goście bez względu na wiek. Odwiedzajcie zakątki kulturalne i sportowe naszej gminy.

Do zobaczenia.