GMINNY OŚRODEK KULTURY I SPORTU W KĄTACH WROCŁAWSKICH facebook (71) 316-61-41 biuro@gokiskwr.pl

GOKiS Kąty Wrocławskie

GOKiS Kąty Wrocławskie

    Nadchodzące wydarzenia

  • Wyszukiwanie na stronie


  • Biuletyn Informacji Publicznej

  • Wirtualny Spacer po GOKiS

ROBOTYKA

 

 

O zajęciach

Poprzez zajęcia chcemy zainteresować dzieci naukami ścisłymi.Programowanie wykorzystuje elementy matematyki i fizyki, które wprowadzamy pod postacią zabawy. Najlepiej uczymy się doświadczając, dlatego na naszych zajęciach łączymy dzieci w zespoły dwuosobowe, na które przypadają komputery oraz zestaw potrzebnych klocków do konstrukcji.

Zajęcia prowadzimy na podstawie klocków Lego ® Mindstorms , które trwają 90 minut i są przeznaczone dla dzieci od 8 roku życia.

Zajęcia w tej kategorii wiekowej:

– pobudzają myślenie przestrzenne i konstruktorskie
– rozwijają umiejętności matematyczne
– zaszczepiają pasję do fizyki
– wydłużają czas koncentracji uwagi
– kształtują wytrwałość i cierpliwość w dążeniu do celu
– uczą współpracy zespołowej
– są doskonałe dla dzieci z problemami w lateralizacji, dysleksją, dyskalkulią, a także niechęcią do przedmiotów ścisłych

Zajęcia 60 minutowe na podstawie klocków Lego ® We Do i Lego ® We Do 2.0 oferowane są dla dzieci w przedziale wiekowym 5-7 lat

Podczas zajęć dzieci :

– uczą się koncentrować na słowach mówionych (przedstawiona historyjka) i odwzorowywać je w tworzonej konstrukcji
– rozwijają wyobraźnię przestrzenną poprzez planowanie i aranżowanie przestrzeni (budowle, postaci
– ćwiczą koncentrację na wykonywanym zadaniu aż do jego ukończenia, by następnie zaprezentować efekt , poznają podstawy programowania

Poniżej klika zdań o naszej firmie:

Firma Roboklocki® działa na rynku Polskim od 5 lat i obecnie prowadzi zajęcia w ponad 100 placówkach, dla około 3 000 dzieci.
Mamy również swoje przedstawicielstwo w Hiszpanii pod nazwą Innoirobotica.

Typową współpracę z biznesem podjęliśmy 2 lata temu, gdzie w ramach konsorcjum 5 państw (Słowacja, Ukraina, Polska, Grecja i Hiszpania) w projekcie Virtual Mine, odtwarzaliśmy procesy występujące pod ziemią (800-1000m) dla spółki KGHM. Obecnie nasza stała ekspozycja znajduje się u naszego partnera Muzeum Miedzi w Legnicy, gdzie uczniowie szkół, mogą zobaczyć i projektować w małej skali urządzenia wykorzystywane przez spółkę KGHM w ramach eksploatacji surowca miedzi.

Od tego czasu wykazaliśmy się współpracą B2B z wieloma podmiotami i zostaliśmy partnerami WKS Śląska Wrocław, CR Ślęza, FIKOŁKI WROCLAVIA, MWSLiT, WPT S.A i wielu innych. W zeszłym roku zostaliśmy również zaproszeni do partnerstwa przez Departament Prezydenta Miasta Wrocławia SMART CITY.

Funkcjonujemy również w przestrzeni publicznej współpracując w sektorze B2A z wieloma szkołami, parafiami, bibliotekami, centrami kultury. Od wielu lat współpracujemy z gminą Kobierzyce, Siechnice ciesząc się dobrą opinią, poprzez świadczenie najwyższej jakości usług.

O instruktorze

Zajęcia prowadzą różni instruktorzy firmy robo – klocki

  • PARTNERZY

  • Gmina Kąty Wrocławskie
  • TENIS STOŁOWY

OSTATNIO W GOKIS

Skip to content