GMINNY OŚRODEK KULTURY I SPORTU W KĄTACH WROCŁAWSKICH facebook (71) 316-61-41 biuro@gokiskwr.pl

GOKiS Kąty Wrocławskie

GOKiS Kąty Wrocławskie

    Nadchodzące wydarzenia

  • Wyszukiwanie na stronie


  • Biuletyn Informacji Publicznej

  • Wirtualny Spacer po GOKiS

AKTUALNOŚCI

Michał Szulim – spotkanie autorskie w bibliotece

Państwa i naszym gosciem w Gminnej Bibliotece Publicznej w Katach Wrocławskich w ubiegłą środę był znany podróżnik, pisarz i bloger, prowadzący blog Miejsce za Miejscem.pl – Michał Szulim .
Tematem spotkania były Zjednoczone Emiraty Arabskie .
Wiemy już, jak ciekawie potrwafi opowiadać nasz gość , Ta wizyta obfitowała w znane i nieznane fakty o baogatym i infrastrukturalnie monumentalnym państwie położonym nad Zatoką Perską i Omańską.
To tutaj rządzą szejkowie (to wiemy ), to tutaj wydobywa się ropę (zasoby się wyczerpują ), ale i tutaj można zobaczyć przepych i bogactwo (dosłownie na każdym kroku ). Niestety, rozbudowujące się miasta jak Dubaj czy Abu Zabi nie sprzyjają turystycznym spacerom, ale za to wszędzie, gdzie tylko można, istaluje się klimatyzację (nawet przystanki autobusowe są w nią wyposażone ) dla komfortu życia. Ciekawostkom nie było więc końca .
Zwieńczeniem spotkania był skromny, ale nawiązujący kulinarnie do tej części świata poczęstunek – sałatki z gyrosem i falafele  wprowadziły nas w biskowschodni klimat i dopełniły całości . W załączeniu krótka relacja. 
 
 
 
  • PARTNERZY

  • Gmina Kąty Wrocławskie
  • TENIS STOŁOWY

OSTATNIO W GOKIS

Skip to content