Lekcje w Regionalnej Izbie Pamięci

W ostatnim czasie w Izbie Pamięci odbywały się lekcje muzealne o różnorodnej tematyce.
Klasa 8 ze Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Kątach Wrocławskich uczestniczyła w lekcji, której tematem były powojenne losy mieszkańców Kątów Wrocławskich. To ważny temat dla naszej małej, lokalnej społeczności.
Skąd jesteśmy, jaka była nasza droga do Kątów, jak wyglądały pierwsze dni, miesiące, kto kładł podwaliny pod społeczność, którą teraz tworzymy – tego wszystkiego dowiedzieli się uczniowie podczas warsztatów.
Wiedzę uczniowie utrwalili rozwiązując karty pracy, utworzone na podstawie dokumentów oraz tekstów źródłowych z zasobów Izby Pamięci.
Trzecioklasiści ze Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Kątach Wrocławskich , podczas lekcji o naszych rodzinnych historiach stworzyli drzewa genealogiczne swoich rodzin🌳🌲, poznali podstawowe pojęcia związane z poszukiwaniem rodzinnych korzeni i świetnie się bawili 😁
Kto wie, jakie rodzinne tajemnice odkryją niebawem? 🤔🤩 My tymczasem życzymy owocnych poszukiwań ☺️
Bardzo się cieszymy, że odwiedzają nas również uczniowie starszych klas, w tym tygodniu mieliśmy przyjemność gościć piątoklasistów ze Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kard. Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich którzy zgłębiali historię piśmiennictwa, szyfrowali wiadomości, a także tworzyli własne inicjały. W środę natomiast, podczas kameralnej lekcji, uczennice klas ósmych ze Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Kątach Wrocławskich odkryły, jak różnorodna jest tradycyjna muzyka ludowa na Dolnym Śląsku.