#łączynaspamięć – lekcja historii w bibliotece

Dziś wraz z klasą 5a ze Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Kątach Wrocławskich upamiętniliśmy 81. Rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Uczniowie wzięli udział w lekcji bibliotecznej na podstawie scenariusza przygotowanego przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN .
Rozmawiali o 😊😞😡 emocjach, jak można je wyrażać i czy jest to prosta sprawa. Następnie obejrzeli przygotowaną specjalnie na ten dzień 🎥 animację „Było – nie ma – jest”, a potem rozwiązywali związane z nią zadania.
Po krótkiej przerwie wysłuchali prezentacji 👨‍🏫 o kąckich Żydach i ich losach, którą przygotował i przedstawił pan Sebastian Kotlarz. Uczestnicy byli bardzo zainteresowani wykładem, zadawali też ciekawe pytania.
Dziękujemy za wzięcie udziału w akcji #łączynaspamięć