Zuchy o tolerancji i akceptacji na bibliotecznych zajęciach.

Akceptacja i tolerancja rozgościły się podczas lekcji bibliotecznej przeprowadzonej w filli bibliotecznej w Smolcu z naszymi Zuchami z 1 Drużyny Harcerskiej w Smolcu.

Na początku harcerze rozwiązali hasło zakodowane szyfrem Cezara, następnie przeczytaliśmy książkę pt. „Księżycolud” autorstwa Tomi Ungerer’a i  podzieliliśmy się wrażeniami z przeczytanej lektury.  Byliśmy zgodni w kwestii odmienności. Czasami , po prostu, się jej boimy, dlatego dyskutowaliśmy na temat lęku. Żeby doświadczyć inności, nasi młodzi uczestnicy zajęć, malowali kwiaty i inne obrazki dłonią, której na co dzień zazwyczaj nie używają. Na końcu zajęć wykonaliśmy maski, które miały za zadanie oswoić bojaźń przed nieznanym. Dziękujemy za spotkanie. Zobaczcie jak było.