Miej wątpliwość – nietypowa lekcja w Izbie Pamięci

Jak nauczyć dzieci i młodzież krytycznego myślenia, odróżnienia faktów od mitów, informacji prawdziwych od fake newsów? To pytanie zadajemy sobie niejednokrotnie podczas przygotowywania scenariuszy lekcji muzealnych.
Czy podczas muzealnej lekcji można porozmawiać o miejskich legendach i tkwiącym w nich ziarenku prawdy?
Próbę tę podjęłyśmy podczas warsztatów związanych z wystawą Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie o Wielkiej Lechii dla klasy 8, a także podczas debaty dotyczącej Żołnierzy Wyklętych w Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Kątach Wrocławskich , na którą zaprosiły nas nauczycielki Alina Dudziec i Justyna Borowska.
Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu pani dyrektor Alicji Sudoł, paniom Alinie i Justynie, a uczniom gratulujemy świetnego przygotowania!