Narodowy Instytut Muzeów i Ośrodek ,,Pamięć i Przyszłość” w Izbie Pamięci

6 marca w Regionalnej Izbie Pamięci w Kątach Wrocławskich gościliśmy beneficjentów programu „Izby Pamięci” realizowanego przez Narodowy Instytut Muzeów. Ośrodek ,,Pamięć i Przyszłość” wybrał naszą placówkę, aby na jej przykładzie zaprezentować modelową współpracę na wielu poziomach, korzystając również z doświadczeń nabytych przy realizacji programu ,,Ocalone Dziedzictwa”.
Uczestnicy warsztatów, którzy przyjechali z całej Polski przez dwa dni uczestniczyli w szkoleniach prowadzonych przez specjalistów z Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”. Pierwszy dzień szkoleniowy przedstawiciele izb pamięci rozpoczęli od zwiedzania kąckiej izby, co okazało się dla nas nie lada wyzwaniem z uwagi na liczebność grupy. Ostatecznie oprowadzenie odbyło się w dwóch turach, na zmianę z prezentacją prowadzoną przez dr. Marcina Musiała dot. realizacji programu ,,Ocalone Dziedzictwa”. Po zakończeniu tego panelu i krótkiej przerwie uczestnicy wysłuchali prezentacji dotyczącej działalności edukacyjnej prowadzonej w naszej Izbie Pamięci.
Było nam niezmiernie miło gościć tak wielu zaangażowanych w tworzenie lokalnych izb pamięci ludzi, z którymi mogliśmy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniami, pokazać naszą działalność i zainspirować do stworzenia miejsca ważnego dla lokalnej społeczności.