Starożytny Egipt

Jak w co drugi wtorek, odbyły się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kątach Wrocławskich i w filii w Smolcu zajęcia z cyklu „Odkrycia, które zmieniły świat”. Tym razem przenieśliśmy się w czasie o 5 tysięcy lat wstecz, nad żyzną rzekę Nil, do Starożytnego Egiptu. Opowiadaliśmy o tym jak żyli ludzie i jaką tworzyli cywilizację. Dzieci dowiedziały się także kim byli władcy Egiptu, czyli faraonowie i o specyficznej rasie kotów zwanych sfinksami. Przeczytaliśmy fragmenty książek pt. „Tomek w grobowcach faraonów” Alfreda Szklarskiego oraz „Tak żyli ludzie, w czasach starożytnych Egipcjan, od I dynastii do podboju Egiptu przez Aleksandra Wielkiego”, autorów Pierra Miguela oraz Pierra Probsta.  Uczestnicy zajęć wykonali mały model piramidy oraz rozwiązali afrykańską mega krzyżówkę. Fotorelacja poniżej.