Matematyka z elementami ekologii w bibliotece

Jeśli uczniom straszna matematyka, to zapraszamy dzieci z wychowawcami do bibliotecznego kącika.

Z takiego zaproszenia na lekcję biblioteczną skorzystali licznie przybyli do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kątach Wrocławskich uczniowie klasy 4b ze Szkoły Podstawowej nr 1 i. Kard. Kominka w Kątach Wrocławskich – aż 29 osób! Spotkanie było bardzo ciekawe i intensywne. Rozpoczęliśmy od tezy mówiącej, iż matematyka jest królową nauk. Dzieci wiedzą, że istnieje w otaczającej nas rzeczywistości, ale jest również obecna od początku naszego istnienia. Bezsprzecznie zamieszkuje w naszych umysłach i jest wręcz magiczna. A czy ma coś wspólnego z ekologią? Owszem, tak! Aby się o tym przekonać rozwiązywaliśmy zagadki matematyczne i zadania, które były przyjemne i pomogły zrozumieć przede wszystkim problem ekologiczny jakim jest brak wody na Ziemi. Wspólnie zastanowiliśmy się jak temu zaradzić i liczyliśmy, ważyliśmy, a nawet doświadczaliśmy. Na koniec rozwiązywaliśmy test matematycznoekologiczny za pomocą Kahoot’a.

Dzieciom i wychowawcom serdecznie dziękujemy za obecność, a chętnych równie gorąco zapraszamy.