Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Rokitą w Izbie Pamięci

Rok 2023  kończyliśmy spotkaniem autorskim z Marią Pakulnis, a 2024 rozpoczynamy równie interesującym wydarzeniem – już 10 stycznia o godz. 18.00 w Regionalnej Izbie Pamięci zagości Zbigniew Rokita – reporter, redaktor, specjalizuje się w problematyce Europy Wschodniej i Górnego Śląska. Autor książek reporterskich Odrzania. Podróż po Ziemiach Odzyskanych (2023), Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku (wyróżnionej podwójną Nagrodą Literacką Nike: jury oraz czytelników; 2020) i Królowie strzelców. Piłka w cieniu imperium (2018). Autor sztuk teatralnych Nikaj (Teatr Zagłębia) i Weltmajstry (Teatr Korez). Stały współpracownik Tygodnika Powszechnego. Pochodzi z Gliwic, mieszka w Katowicach.

Zapraszamy serdecznie, wstęp wolny – my już nie możemy się doczekać!