Pociągi na Odkryciach, które zmieniły świat

Jak już wiecie , w co drugi wtorek w naszych bibliotekach  odbywają się zajęcia dla dzieci z cyklu „Odkrycia, które zmieniły świat” .
Tematem ostatnich zajęć były pociągi.
Opowiedzieliśmy sobie krótką historię jednego z najważniejszych środków lokomocji. Dowiedzieliśmy się o odkrywcy pociągu – George’u Stephensonie i jego synu Robercie . Przeczytaliśmy także fragment książki  pt. „Przygoda przyjeżdża pociągiem”, autorstwa Edith Nesbit. Wykonaliśmy pracę plastyczną  jaką był semafor kolejowy trójkomorowy . Atrakcją zajęć  było wyjście na wycieczkę do dworca kolejowego w Smolcu, podczas której prowadzący opowiedział naszym młodym czytelnikom różne ciekawostki z zakresu kolejnictwa.
Jak zwykle było miło i zabawnie. Na kolejne zajęcia zapraszamy po przerwie świąteczno – noworocznej w Nowym 2024 Roku . Do zobaczenia wkrótce.