Odkrycia, które zmieniły świat – Samochody

Już tradycyjnie we wtorki w naszych bibliotekach odbywają się zajęcia z cyklu „Odkrycia, które zmieniły świat”. Tym razem tematem przewodnim były powszechne środki lokomocji czyli samochody. Poznaliśmy ich historię oraz twórców. Jednym z pierwszych był Carl Benz. Mogliśmy się również dowiedzieć o zasadzie działania silnika, skonstruowanego przez Rudolfa Diesla, a także poznać Henry’ego Forda, który rozpoczął masową produkcję aut. Zapoznaliśmy się także z podstawowymi znakami drogowymi, które wykonaliśmy w ramach pracy plastycznej, historią prawa jazdy, oraz słynnymi wyścigami i rajdami samochodowymi. Zerknijcie jak było.