Lekcja biblioteczna – AKADEMIA PANA KLEKSA

W środowy ❄️ mroźny poranek zawitała do Biblioteka GOKiS Kąty Wrocławskie klasa 4b z Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Kątach Wrocławskich na lekcję biblioteczną opartej na fantastycznej lekturze „Akademii Pana Kleksa” Jana Brzechwy.
Na początek, aby się rozgrzać zatańczyliśmy 💃🕺 do dwóch piosenek – „Witajcie w naszej bajce” oraz do „Całkiem nowej bajki” z dwóch adaptacji filmowych naszej książki.
Potem przeszliśmy do rupieciarni, gdzie czekało nie lada zadanie -musieliśmy 🕵️‍♀️ odgadnąć nazwy i przeznaczenie starych przedmiotów.
Następnie, po wysłuchaniu fragmentu książki, sami stworzyliśmy danie 🍕🥘🍜 prosto z niesamowitej kuchni Ambrożego Kleksa. Przedostatnim zadaniem była nowa, zabawna wersja wiersza „Na wyspach Bergamutach” – nawet 🎼🎤 wyśpiewana!
Ostatnia była ⚫️ kleksografia.
Oczywiście, jak to w Akademii, uczniowie na koniec otrzymali… kolorowe piegi.
Serdecznie dziękujemy za wizytę 😀