Spotkanie w bibliotece z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim

W dniu 22 listopada Gminną Bibliotekę Publiczną w Kątach Wrocławskich odwiedziły dzieci ze szkoły w Gniechowicach oraz z SP nr. 2 Kątów Wrocławskich, łącznie ponad 100 osób!

Były to dwa spotkania autorskie ze znanym podróżnikiem Bolesławem Grabowskim. Tematem zajęć był kraj leżący na półkuli południowej – Australia, która jest także kontynentem. Nasi młodzi czytelnicy wysłuchali ciekawostek o tym pięknym i egzotycznym państwie, oraz dowiedzieli się m.in. o różnych roślinach i zwierzętach, występujących w Australii takich jak paprocie, drzewa eukaliptusowe, kangury i misie koala, a także papugi i czerwone pająki, które są bardzo jadowite. Zaprezentowana została im również flaga tego państwa, oraz słynna skała Ayers Rock, zwana w języku Aborygenów Uluru. Dzieci mogły zobaczyć również instrument muzyczny, na którym grają Aborygeni – rdzenna ludność tego kraju i zapoznać się z fragmentami rafy koralowej, która ciągnie się na północno – wschodnim wybrzeżu przez dwa tysiące kilometrów. Wszystkim zebranym dopisywały świetne humory, sami zobaczcie na zdjęciach.