Wernisaż wystawy prac Agnieszki Gramiak

W Regionalnej Izbie Pamięci bardzo się staramy dostrzegać i promować lokalne talenty 🤩 Dlatego tym razem przedstawiamy Państwu Agnieszkę Gramiak, która jest nie tylko utalentowaną malarką, ale i poetką i zapraszamy na wystawę jej prac, która rozpocznie się wernisażem 25 listopada 2023 r. o godz. 17.00. Wstęp wolny!
Tak Agnieszka mówi o sobie:
Mieszkałam w Kątach Wrocławskich do 29 roku życia. Ukończyłam tutaj szkołę podstawową. Do dziś mieszkają tu moi rodzice i tu jest mój dom rodzinny.
Zawodowo jestem związana z branżą gospodarki wodnej, od 5 lat jestem Dyrektorem Zarządu Zlewni we Wrocławiu. Tematyka mojej pracy daleko odbiega od malarstwa…
Moje wykształcenie z zakresu kultury to ukończone Studia podyplomowe z Historii Sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Zarządzanie Kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
W wolnym czasie maluję obrazy olejne i zajmuję się również poezją oraz historią sztuki.
Malować zaczęłam ok 3 lata temu. Jest to malarstwo amatorskie, ale bardzo ważne dla mnie. Maluję farbami olejnymi, głównie pejzaże.
Miałam do tej pory trzy wystawy moich prac malarskich.
Od siedmiu lat prowadzę stronę poświęconą poezji i malarstwu. Do wierszy głównie polskich poetów dopasowuję obrazy tak, aby razem tworzyły tematyczną całość.
W roku 2015 napisałam pracę pn. „Rzeźba kamienna w Sośnicy” będącą przewodnikiem po rzeźbie kamiennej kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sośnicy. Praca ta została wydana w zbiorczej pracy dot. Dekanatu Kąty Wrocławskie.
W roku 2019 wydałam tomik własnej poezji pt. „Myśli i wiersze z wiśniowego życia” pisanej w latach 2017-2019 r podczas życiowej zawieruchy pomiędzy Krakowem a Wrocławiem.
W maju 2023 r. zajęłam pierwsze miejsce w XVII Wojewódzkim Konkursie Poetyckim. Jestem też tegoroczną laureatką XI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Anny German. Również w tym roku moje wiersze zostały wydrukowane w ramach konkursu „Młody Poeta Dolnego Śląska”.
Od tego roku jestem Prezesem Stowarzyszenia Historyczno-Artystycznego SYNTEZA mającego na celu propagowanie wiedzy historycznej, literackiej, działalności wydawniczej oraz malarskiej.
Moje zainteresowania to oczywiście malarstwo, polska poezja ale przede wszystkim historia Bliskiego Wschodu.