Tydzień Edukacji Globalnej – zajęcia w bibliotece

„Pokój dla planety – planeta dla pokoju” to hasło tegorocznego 🌍Tygodnia Edukacji Globalnej (13-19 XI). W związku z tym w środowe przedpołudnie naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie z klasy z 1B i 1A ze Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kard. Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich. Wspólnie omówiliśmy sobie takie pojęcia jak: pokój, wojna, uchodźca czy polska gościnność. Poznaliśmy historię Syrii i Bliskiego Wschodu. Wysłuchaliśmy listu ✉️ małego uchodźcy imieniem Abdel, który wraz z rodzicami i młodszą siostrą był zmuszony opuścić swój dom w Syrii z powodu wojny. Chłopiec z rodziną musieli odbyć długą podróż, zanim trafili do 🇵🇱 Polski, gdzie poczuli się bezpiecznie.
Na podstawie wysłuchanego tekstu, stworzyliśmy 📖 książkę oraz zrobiliśmy plakat z przesłaniem: każdy inny- wszyscy równi 💪
Obu grupą serdecznie 🧡💛💚💙 dziękujemy za udział w warsztatach.