Magiczny „Dobry świat” w bibliotece w Smolcu

Czary-mary, czary-mary……przepis będzie bardzo stary……

Biblioteczne zajęcia „Porozmawiajmy o …” rozpoczęliśmy od rytmicznego, muzycznego wkroczenia w świat magii.  Następnie wysłuchaliśmy opowieści W. Widłaka o czarodzieju, który nazywał się Abrakabra. Nikt z nas nie chciał być taki złośliwy jak on, dlatego przygotowaliśmy magiczne nakrycia głowy i ruszyliśmy z misją stworzenia nowego przepisu na „Dobry Świat”. Do fiolki wrzuciliśmy uśmiech, miłość, przyjaźń, serdeczność, współczucie i oczywiście szeroko pojęte dobro. A gdy przepis był gotowy dodaliśmy wszystkie składniki do siebie i stworzyliśmy magiczną miksturę, która na nas zadziałała.

Na koniec wspólnie opisaliśmy nasz lepszy świat widziany przez kolorowe okulary.  Może i na Was też zadziała. Spójrzcie.