Odkrycia, które zmieniły świat – statki

W  ubiegłym tygodniu oraz w dniu wczorajszym, w naszych bibliotekach,  odbyły się znane już dzieciom zajęcia pt. „Odkrycia, które zmieniły świat”.

Tym razem dotyczyły jednego z najważniejszych środków lokomocji, jakimi są statki.  Dzieciaki  dowiedziały się czym są statki, jakie wyróżniamy ich rodzaje. Poznały  również różne definicje związane z marynistyką oraz częściami statku, takimi jak sterburta, bakburta, rufa, żagiel i jego rodzaje, ster, koło sterowe, czy stocznia. Uczestnicy zajęć Zapoznali się także z krótką biografią  twórcy i wynalazcy statku parowego, którym był amerykański inżynier i wynalazca Robert Fulton.  Wykonali również flagę Francji, kraju należącego do morskich potęg. Na końcu rozwiązali krzyżówkę.  Niebawem kolejne zajęcia. Jak myślicie, co tym razem „odkryjemy”?