O odkryciach, które zmieniły świat – warsztaty biblioteczne

W ostatni wtorek 26 września w Biblioteka GOKiS Kąty Wrocławskie odbyły się zajęcia dla dzieci z cyklu „Odkrycia, które zmieniły świat”. Z naszymi młodymi 👧👦 czytelnikami przenieśliśmy się w czasie, aby odkryć postać jednego z najsłynniejszych Polaków – Mikołaja Kopernika. Prowadzący zajęcia krótko scharakteryzował dzieciom, kim był i czego dokonał ten słynny astronom oraz opowiedział kilka ciekawostek z jego życia. Wspólnie rozwiązaliśmy również 👨‍🏫 quiz o twórcy dzieła, które zmieniło bieg historii ludzkości 💫 – „O obrotach sfer niebieskich”. Rozwiązaliśmy także krzyżówkę, której głównym hasłem był ☀️ „heliocentryzm”. Uczestnicy przy pomocy własnej wyobraźni wykonali także 🖍📝✏️ rysunki, przedstawiające kosmos. Wszystkim dopisywały świetne 😁 humory oraz dobra zabawa.
Zapraszamy wkrótce na kolejne zajęcia o odkryciach, które zmieniły świat 🖐