„Odkrycia, które zmieniły świat” – Kopernik

„Odkrycia, które zmieniły świat” wraz z Mikołajem Kopernikiem zawędrowały do Smolca, do naszej filii bibliotecznej.

W miniony wtorek przenieśliśmy się w czasie do XVI wieku.

Celem podróży było poznanie Kopernika jako jednego z wielu patronów roku 2023 – ważnej i wyjątkowej postaci. Wraz z odkrywcą ruszyliśmy do Torunia, Fromborka, Padwy i Bolonii, gdzie urodził się, przebywał i studiował znakomity  astronom, matematyk,  lekarz i  kanonik. Następnie, podczas zajęć poznaliśmy planety układu słonecznego i dowiedzieliśmy się, że Kopernik wstrzymał Słońce i ruszył  Ziemię.

Mieliśmy okazję zobaczyć jego wizerunek, który upamiętniony został  na banknocie.

Rozwiązywaliśmy także niełatwą krzyżówkę, której hasłem stał się z początku obco brzmiący „heliocentryzm”. Nic to jednak, bo oswoiliśmy go malując piękne i wyjątkowe konstelacje planet.