Porozmawiajmy o…podróżach

Wakacje już za nami.

W minioną środę na pierwszych powakacyjnych zajęciach z cyklu Porozmawiajmy o …  w Filii Bibliotecznej w Smolcu wróciliśmy wspomnieniami do odwiedzanych miejsc w Polsce i zagranicą. Wspomnienia rozpoczęliśmy od  nutki doznań smakowych i skosztowaliśmy herbatki z kwiatu hibiskusa, z którego słynie Egipt. Następnie z bohaterami książki Agnieszki Stelmaszyk pt. „Mazurscy w podróży” przenieśliśmy się nad Bałtyk do Międzyzdrojów, gdzie na plaży szukaliśmy muszli i bursztynów. Okazuje się, że muszle znad Bałtyku są zupełnie inne niż znad Morza Czerwonego. Naszą  podróż skierowaliśmy właśnie tam i przyjrzeliśmy się potężnemu Sfinksowi. Żeby poczuć atmosferę tamtejszego klimatu i królujących zapachów mieliśmy okazję powąchać esencje wytwarzanych tam olejków. W naszych wspomnieniach nie zabrakło cudownych Mazur, ciepłej Chorwacji, Hiszpanii oraz malowniczej Słowacji.  Przywieźliśmy stamtąd różne drobiazgi, na które wykonaliśmy papierowe, kolorowe torebeczki. Zobaczcie to.