Podróż do Australii i Oceanii – filia biblioteczna w Smolcu.

Wczoraj, w naszej filii bibliotecznej w Smolcu, odbyliśmy w ramach zajęć pt. „Odkrycia, które zmieniły świat” ostatnią już, przedwakacyjną  podróż w przeszłość.

Mieliśmy także okazję spróbować soku z cytryny, bo trzeba Wam wiedzieć, że chronił on marynarzy przed ciężką chorobą – szkorbutem.

Wykonaliśmy też piękne ordery uśmiechu i  rozwiązaliśmy krzyżówkę, której głównym hasłem była nazwa statku, którym Cook opłynął Ziemię – Endeavour, co znaczy dążyć….

Dążyć ku odkryciom!

Zapraszamy po wakacjach.