Lekcja biblioteczna – lektura „Afryka Kazika”

W środę gościliśmy klasę 3b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich, a tematem lekcji była lektura „Afryka Kazika” Łukasza Wierzbickiego. Na początku omówiliśmy, kim był główny bohater – Kazimierz Nowak oraz czym jest reportaż. Dzieciaki opowiadały, dokąd podróżowały i jakie przygody je spotkały; wyliczyliśmy także, co potrzebne jest w wyprawach i z jakich środków lokomocji można korzystać.

Na mapie odwzorowaliśmy trasę rowerową Kazimierza – była to niezwykle długa droga!

Scharakteryzowaliśmy także trzy typy krajobrazu afrykańskiego – sawannę, dżunglę oraz pustynię.

A na koniec zrobiliśmy teleturniej wiedzy o lekturze – zwycięzca otrzymał drobny upominek oraz mógł włożyć kapelusz podróżnika – gratulację!

Po wysłuchaniu ostatniego rozdziału wspólnie odpowiedzieliśmy na pytanie, dlaczego warto podróżować.

Serdecznie dziękujemy za wizytę!