„Papużki” w bibliotece

W środę 24 maja odwiedziły nas „Papużki” z Przedszkola Publicznego w Kątach Wrocławskich.
Tematem spotkania była życiodajna woda. Dzieci dowiedziały się, że woda to najbardziej znany płyn na świecie. Poznały wzór chemiczny wody. Duże zainteresowanie wzbudził list od dziewczynki o imieniu Almaz z Etiopii. W tym kraju woda jest na wagę złota. W trakcie zajęć dzieci sprawdziły na mapie gdzie leży ten kraj, z której pochodzi pachnąca kawa. Największym problemem mieszkańców Etiopii jest dostęp do wody, którą muszą nosić z odległych studni. Maluchy doświadczyły osobiście trudu jej noszenia i wymieniały sposoby oszczędzania wody. Jak zwykle radość przyniosło oglądanie ulubionych książeczek.