Lekcja biblioteczna „Afryka Kazika”

Wczoraj odwiedziła nas klasa 🧑👩 3a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich. Tematem spotkania była „Afryka Kazika”, fascynująca szkolna lektura, autorstwa Łukasza Wierzbickiego.

Zaczęliśmy spotkanie od zapoznania się z sylwetkami Kazimierza Nowaka, Łukasza Wierzbickiego oraz 🗣 mówiliśmy o tym, kto to jest reporter i czym się zajmuje.
Rozmawialiśmy o 🌎🌍🌏 podróżach: naszych przygodach, jaki ekwipunek przydałby się podczas wędrówki oraz jakie środki lokomocji znamy.
Opisywaliśmy krajobrazy 🐘🦛🐪🦒 afrykańskie: dżunglę, sawannę i pustynię.
Sprawdzaliśmy też naszą wiedzę o 📖 lekturze – dopasowaliśmy słowa do ich znaczeń. A czwórka odważnych dzieciaków wzięła udział w teleturnieju wiedzy o książce 😍
Na koniec wysłuchaliśmy ostatniego rozdziału książki i dyskutowaliśmy – dlaczego 🤔 warto podróżować.
Jak myślicie dlaczego?