GMINNY OŚRODEK KULTURY I SPORTU W KĄTACH WROCŁAWSKICH facebook (71) 316-61-41 biuro@gokiskwr.pl

GOKiS Kąty Wrocławskie

GOKiS Kąty Wrocławskie

    Nadchodzące wydarzenia

  • Wyszukiwanie na stronie


  • Biuletyn Informacji Publicznej

  • Wirtualny Spacer po GOKiS

AKTUALNOŚCI

WERNISAŻ WYSTAWY „ZATRZYMANE W KADRZE”

20 kwietnia o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich odbędzie się wernisaż wystawy ZATRZYMANE W KADRZE, na którym prezentowane będą prace uczniów Szkoły Malowania prowadzonej w naszym ośrodku przez malarkę Jolantę Markowicz. Zapraszamy wszystkich miłośników gatunku i sympatyków uczniów na uroczyste spotkanie, na którym można będzie podziwiać piękne obrazy…

Na wystawie będziemy mogli zobaczyć prace uczniów Szkoły, które powstały na przestrzeni ubiegłego roku. Jednocześnie jest to dowód na to, że martwa natura jako klasyczny gatunek malarski, wciąż ma się dobrze, a wielcy mistrzowie wciąż znajdują uczniów gotowych do naśladowania wielkich dzieł. I podobnie jak u wielkich mistrzów, w pracach naszych uczniów znajdziemy kompozycje składające się z niewielkich, nieożywionych przedmiotów, które dobrane ze względów kolorystycznych, kompozycyjnych czy epickich układają się w piękny świat koloru i przestrzeni.

Szkoła Malowania powstała w naszym ośrodku 3 lata temu. Prowadzi ją znana malarka Jolanta Markowicz, która jednocześnie prowadzi we Wrocławiu Pracownię Malarstwa Eksperymentalnego, w której uczniowie zapoznają się z tajnikami malarstwa abstrakcyjnego. Droga do malowania Joli, podobnie jak jej działalność, też jest nietuzinkowa. Zaczęła od studiów magisterskich na  Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.  Dyplom obroniła w 1986 r., później pracowała wiele lat jako dziennikarka wielu gazet o zasięgu ogólnokrajowym. W 2017 r. ukończyła również studia podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, na wydziale malarstwa i rzeźby. Wystawiała swoje prace na wielu prestiżowych wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jej prace można zobaczyć między innymi w BWA w Sieradzu oraz polskich i zagranicznych kolekcjach prywatnych.

Wstęp jest bezpłatny.

Podczas wernisażu, będzie można kupić prace uczniów oraz dwa obrazy Switłany Pszkar, która odwiedziła nas w 2022 r. Dochód przeznaczony będzie na zakup m. in. karmy i legowisk dla wybranego przez uczniów schroniska dla zwierząt. Zobaczcie prace, które będzie można zakupić:

 

  • PARTNERZY

  • Gmina Kąty Wrocławskie
  • TENIS STOŁOWY

OSTATNIO W GOKIS

Skip to content