GMINNY OŚRODEK KULTURY I SPORTU W KĄTACH WROCŁAWSKICH facebook (71) 316-61-41 biuro@gokiskwr.pl

GOKiS Kąty Wrocławskie

GOKiS Kąty Wrocławskie

    Nadchodzące wydarzenia

  • Wyszukiwanie na stronie


  • Biuletyn Informacji Publicznej

  • Wirtualny Spacer po GOKiS

AKTUALNOŚCI

Koncert „Wolność kocham i rozumiem”

 

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, serdecznie zapraszamy 11.11.2022 r. do GOKiS w Kątach Wrocławskich na wyjątkowy koncert „Wolność kocham i rozumiem”. Na naszej scenie zaprezentują się Artyści SCENY POD REGAŁEM, która powstała w 2017 roku z inicjatywy wrocławskiego pianisty Michała Hadasika, jako nowa strefa kulturalna w sercu miasta, mającą na celu promowanie młodych artystów poruszających się w obrębie muzyki, teatru ,literatury i sztuki. Siedzibą Sceny pod Regałem jest kawiarnia Literatka, będącą wrocławską przystanią bohemy artystycznej, w której wiecznie toczą się rozmowy o sztuce, spektaklach, wystawach i nowinach literackich przy najlepszej kawie w mieście!

„W repertuarze naszej działalności artystycznej znajdą Państwo recitale, piosenki literackie poświęcone wielkim mistrzom słowa jak: Osiecka, Młynarski, Kofta, Brel, Okudżawa, Cohen, Stachura i inni… Ponadto organizujemy: spotkania międzynarodowe z muzyką na żywo, wieczory bluesa & jazz’u, spotkania autorskie i literackie, wernisaże sztuki, pokazy taneczne oraz spektakle teatralne. Nasza grupa artystyczna liczy obecnie ponad 40 artystów z Polski i z zagranicy, z czego główny trzon to nie cały tuzin członków stałych, który wystąpi na scenie w Kątach Wrocławskich podczas Narodowego Święta Niepodległości. Jesteśmy jedną z najprężniej rozwijających się artystycznych grup nieformalnych w kraju, której od zawsze przyświeca cel promowania młodych talentów i pomoc w rozwoju nowych, kreatywnych twórców.

O koncercie „Wolność kocham i rozumiem”

Zapraszamy Państwa na występ artystów wrocławskiej SCENY POD REGAŁEM! Podczas tego wydarzenia wykonawcy przeniosą Państwa w muzyczną podróż po największych przebojach polskiej estrady nacechowanych nurtem wolnościowym, o pięknej tematyce w formie i treści. Te utwory od zawsze towarzyszyły Polkom i Polakom przy najważniejszych uroczystościach, bądź znamiennych wydarzeniach historycznych nie tylko w naszym kraju, ale również poza jego granicami… W repertuarze usłyszą Państwo piosenki takich twórców jak: Marek Grechuta, Agnieszka Osiecka, zespół Turbo, zespół Chłopcy z Placu Broni, sięgniemy do kultury i pieśni ludowej, która obfituje również w utwory patriotyczne oraz przeniesiemy się po części w świat Piwnicy pod Baranami, gdzie dawniej organizowano wspaniałe poetyckie recitale związane z dniem niepodległości w Polsce.

Na scenie wystąpi prawie tuzin artystów z Polski i z zagranicy ze specjalnym, gościnnym występem włoskiego gitarzysty Luigiego Leoni ze Spoleto. Koncert poprowadzi Michał Hadasik: dyrektor artystyczny Sceny pod Regałem oraz Festiwalu Kultury Europejskiej.”

  • PARTNERZY

  • Gmina Kąty Wrocławskie
  • TENIS STOŁOWY

OSTATNIO W GOKIS

Skip to content