STRAŻACY W BIBLIOTECE

ZAWODOWCY❓ Oczywiście, że tak❗️

We wtorkowe popołudnie odbyły się zajęcia biblioteczne z nowego cyklu. Uczestnicy wysłuchali zagadki o Strażakach, następnie mieli okazję poznać Ich osobiście. Zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Kątach Wrocławskich w składzie: Dawid Klusik , Marcin Staromłyński i Michał Markiewicz, opowiedział o pracy strażaków, komu i jak pomagają, jakim sprzętem dysponują. Dzieci miały okazję strzelać z armatki wodnej, a także przymierzyć hełm i usiąść za kierownicą 🚒 wozu strażackiego. Po powrocie do biblioteki byliśmy zajęci gaszeniem „pożaru” – zadaniem było odnalezienie 🔥 ogników umieszczonych na regałach z książkami. A na zakończenie uczestnicy sami wykonywali hełmy.
Dziękujemy kąckiej straży za zaangażowanie i współpracę😉.
Do zobaczenia