GMINNY OŚRODEK KULTURY I SPORTU W KĄTACH WROCŁAWSKICH facebook (71) 316-61-41 biuro@gokiskwr.pl

GOKiS Kąty Wrocławskie

GOKiS Kąty Wrocławskie

    Nadchodzące wydarzenia

  • Wyszukiwanie na stronie


  • Biuletyn Informacji Publicznej

  • Wirtualny Spacer po GOKiS

AKTUALNOŚCI

Jury III Przeglądu Zespołów Ludowych FOLKąty

Przedstawiamy nasze niesamowite Jurorki, które będą oceniały umiejętności, repertuar, stroje oraz walory artystyczne zespołów, podczas III Przeglądu Zespołów Ludowych FOLKąty 🥰
 
🔸Iwona Leroch
Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu (Wydział Instrumentalny). Koncertowała w wielu krajach Europy (Francja, Austria, Anglia, Szkocja, Irlandia, Holandia, Belgia, Niemcy). Obecnie działalność zawodową prowadzi jako solistka, kameralistka, pedagog i niestrudzona propagatorka muzyki, folkloru, historii, sztuki, kultury i Sławiańszczyzny. Swoją pracą i pasją stara się zaszczepić w odbiorcach miłość do muzyki klasycznej, polskiego folkloru oraz propagować patriotyzm, wiedzę o sławiańskiej historii i filozofii. Z polską muzyką ludową związana od początku swego życia: najpierw poprzez rodziców, a następnie już jako uczennica szkół muzycznych grająca w wielu zespołach folklorystycznych.
Współtwórczyni Zespół Muzyki Polskiej MOKOSZA działającego przy Gokis Kąty Wrocławskie. Zespół ten w 2019 roku został uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Odznaką Honorową „ZASŁUŻONY dla KULTURY POLSKIEJ”.
 
🔸Hanna Matuszewska
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, od wielu lat pasjonatka polskiego folkloru. Związana była z Zespołem Pieśni i Tańca Nowa Ruda oraz z Zespołem Pieśni i Tańca Kalina AWF Wrocław. Przez blisko 18 lat podczas pobytu w obu zespołach promowała polski folklor w Europie, a także na innych kontynentach, zarówno tanecznie, jak i wokalnie. W 2016 roku, po ukończeniu kursu w Instytucie Doskonalenia Nauczycieli WIEDZA oraz Szkole Sztuki Tańca ARABESQUE w Katowicach, otrzymała tytuł „Instruktora tańca ludowego”. Obecnie jest instruktorem i opiekunem Zespół Pieśni i Tańca Ludowego HANKA działającego przy Gokis Kąty Wrocławskie.
 
🔸Monika Kubik
Wokalistka, pracuje nad autorskim repertuarem, tworzy własne teksty i melodie.
Od najmłodszych lat związana z estradą dziecięca. W latach 90-tych wokalistka zespołu rockowego, aktywnie koncertująca, nagradzana na licznych konkursach. Ma za sobą wieloletnie doświadczenie śpiewania w chórach (Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego, zespół wokalny Cantabile). Koncertowała w wielu prestiżowych salach w Polsce i za granicą, występowała w chórkach z takimi wykonawcami jak Justyna Steczkowska, Zbigniew Wodecki, Stanisław Sojka.
Zafascynowana muzyką tradycyjną, w kwartecie muzycznym zrealizowała projekt ludowizna na jazzowo.
Obecnie wokalistka neofolkowego zespołu Obierek.
 
Zapraszamy na III Przegląd Zespołów Ludowych FOLKąty, który odbędzie się podczas Dożynek Gminnych w dniu 27 sierpnia na scenie zewnętrznej Gokis Kąty Wrocławskie.
 
  • PARTNERZY

  • Gmina Kąty Wrocławskie
  • TENIS STOŁOWY

OSTATNIO W GOKIS

Skip to content